Mikołajkowy Turniej Koszykówki w Wojniczu

Poniedziałkowe popołudnie nasi gimnazjaliści spędzili na hali sportowej ZSLiT w Wojniczu.

Razem z 4 innymi drużynami rywalizowali w Mikołajkowym Turnieju Koszykarskim. Oprócz Gimnazjum z Wojnicza i nas, pozostałe drużyny były sporo starsze ze szkół ponadgimnazjalnych. Mecz otwarcia rozegraliśmy z gospodarzami. Większość czasu szliśmy punkt za punkt. Na 3 minuty przed końcem nasi przeciwnicy zdobyli 5 punktową przewagę, którą w końcówce zniwelował Patryk Derkacz, który pomimo faulu na nim zdobył kosza i wykorzystał dodatkowy rzut osobisty. 7:9 spowodowało ożywienie naszym występem wśród pozostałych przeciwników. Drugi mecz to potyczka z Gimnazjum z Wojnicza. Mieliśmy wiele respektu kolegów z Wojnicza, którzy zawsze byli twardym przeciwnikiem i od lat niepokonanym. Mecz układał się bardzo dobrze. Od początku prowadziliśmy różnicą 3 punktów, żeby po nerwowej końcówce wygrać tylko 10:8. Ostatnie dwa mecze zagraliśmy z najlepszymi drużynami tego popołudnia: NBA Team [2:29] oraz ZST Tarnów [2:12]. Zajęły one odpowiednio 1 i 2 miejsce w Turnieju i były poza zasięgiem innych drużyn. Na pocieszenie można dodać, że najwięcej szans na zdobycie kosza mieliśmy właśnie w meczu z NBA...! Raziła nasza nieskuteczność co przełożyło się na dotkliwą porażkę. Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce i jesteśmy bardzo zadowoleni z gry w tym turnieju. Jako nagrodę otrzymaliśmy dyplom oraz profesjonalną piłkę do koszykówki.

UKS Wielka Wieś: Gołąb "Dżeki" Mateusz, Kurek Patryk, Nowak Kamil, Chrzanowski Rafał [3], Derkacz Patryk [8], Drużkowski Łukasz [4], Burnóg Kamil [6].

UKS - ZSLIT WOJNICZ 7:9 [DRUŻKOWSKI 2, BURNÓG 2, DERKACZ 3]
UKS - PG WOJNICZ 10:8 [CHRZANOWSKI 3, BURNÓG 4, DERKACZ 3]
UKS - ZST TARNÓW 2:12 [DRUŻKOWSKI 2]
UKS - NBA 2:29 [DERKACZ 2]

TRENER: MICHAŁ FUDALA

Nagrody wręczali: Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, V-ce Burmistrz Urszula Ropa, Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Smoleń, Referent ds. Sportu GOK Lucjan Hajdo.