3 SYLWESTROWY TURNIEJ PIŁKARSKI 2017

>>>>>link do galerii cz. 1 <<<<<

Regulamin

III Sylwestrowego Turnieju Piłkarskiego dla dziewczynek z klas 1-6 szkoły podstawowej

1. Cele Turnieju
  1. Upowszechnianie kultury fizycznej wśród dziewczynek ze szkół podstawowych
  2. Umożliwienie rywalizacji piłkarskiej dziewczynkom z regionu
  3. Promowanie piłki nożnej jako sportu całego życia
  4. Wymiana doświadczeń i i integracja środowiska trenerskiego związanego ze sportem kobiet
  5. Rozwijanie idei wolontariatu
  1. Organizatorzy i sponsorzy
  1. Uczniowski Klub Sportowy w Wielkiej Wsi
  2. Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu
  3. Fundacja Bankowa im. Dra Mariana Kantona Banku Pekao S.A.

1. Zasady rywalizacji
  1. Drużyny podzielone będą na dwie grupy wiekowe: z klas 1-3 szkoły podstawowej oraz z klas 4-6 szkoły podstawowej.
    W grupie starszej mogą grać dziewczęta z klas 1-3 pod warunkiem, że nie są w składzie żadnej drużyny z grupy młodszej.
  2. Nie liczymy punktów za wygrany mecz, ani za remis.
  3. Nie zliczamy bramek. Głównym celem Turnieju jest sportowa rywalizacja, a nie klasyfikacja na danych miejscach.
  4. Drużyny grają mecze w składach 5+1 na boisku oraz 4 rezerwowych. Drużyna może liczyć maksymalnie 10 zawodniczek, a minimalnie 3+1. Zawodniczki muszą mieć numery na koszulkach. Bramkarz powinien mieć strój inny niż zawodnicy obu drużyn.
  5. Obowiązują Przepisy gry w piłkę nożną z kilkoma modyfikacjami: bramkarz wznawia grę z rzutu od bramki tylko ręką, piłkę złapaną z gry wznawia dowolnie.
  6. Czas na wykonanie rzutu wolnego lub rzutu od bramki to 5 sekund.
  7. Odległość przeciwników od piłki przy stałych fragmentach to 5 m.
  8. Za faule lub zachowanie karane żółtą kartką zawodniczka opuszcza pole gry na 1 minutę, za faule lub zachowanie karane czerwoną kartką zawodniczka zostaje wykluczona z gry i drużyna przez 5 minut gra w osłabieniu, ukarana zawodniczka nie może już powrócić na pole gry w tym meczu. Od ewentualnej dłuższej dyskwalifikacji zadecyduje organizator
    w porozumieniu z sędzią.
  9. Strefa do zmian hokejowych znajduje się po dwa metry od środkowej linii boiska – najpierw zawodniczka musi opuścić boisko, a potem może wejść zawodniczka rezerwowa. Za przewinienia w tej kwestii drużyna karana będzie rzutem wolnym pośrednim w miejscu gdzie była piłki w chwili przerwania gry. Zawodniczka wchodząca zbyt wcześnie zostanie ukarana jedną minutą kary i drużyna gra w osłabieniu.
  10. Przy karach minutowych zawodniczka musi odbyć całą karę bez względu na to, czy jej drużyna w tym czasie straci bramkę czy nie.
  11. Dziewczęta rozgrywają swoje mecze systemem każdy z każdym.
  12. Długość czasu gry określi organizator w dniu zawodów.

Harmonogram

Nagrody

1. Każda drużyna otrzyma puchar za udział
  2. Każda drużyna otrzyma nagrodę rzeczową
  3. Każdy zawodnik oraz trener otrzyma medal za udział

Postanowienia końcowe

1. Tylko UKS Wielka Wieś ma prawo do interpretacji oraz zmian w Regulaminie.
  2. Organizator nie ubezpiecza uczestników.
  3. Organizator zapewnia pomoc medyczną na czas turnieju.
  4. Organizator zapewnia obsługę sędziowską, poczęstunek, szatnie, toalety i natryski – nie odpowiada za wartościowe rzeczy pozostawione w szatni – na prośbę opiekuna drużyny może udostępnić bezpłatny depozyt.
  5. Każda zawodniczka powinna posiadać dowód tożsamości ze zdjęciem oraz
    zgodę rodzica na udział w zawodach,
    wykorzystanie danych osobowych na potrzeby turnieju,
    zgodę na wykorzystanie wizerunku na potrzeby turnieju,
    oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w turnieju
    – te dokumenty organizator może zażądać do wglądu w celu weryfikacji zawodniczki i uprawnienia jej do gry. Za posiadanie tych dokumentów odpowiedzialni są opiekunowie drużyn. Dokumenty te stanowią załączniki do Regulaminu.
  6. Wszelkie protesty należy składać niezwłocznie po zaistnieniu kontrowersyjnych sytuacji do organizatora na piśmie.
  7. W dniu turnieju lub mailem każdy opiekun otrzyma do wypełnienia listę startową, na której czytelnie poda nazwiska
    i imiona zawodniczek, numery, nazwę drużyny oraz imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za drużynę. Zawodniczki czytelnym podpisem potwierdzą swoje dane oraz otrzymanie ewentualnych nagród rzeczowych.
  8. Sprawy nie ujęte w tym Regulaminie, a zaistniałe podczas rywalizacji będą rozstrzygane przez organizatora.