Mistrzostwa Gminy Wojnicz w czwórboju LA

Po zaciętych i wyrównanych eliminacjach szkolnych zostali wybrani zawodnicy do drużynowego czwórboju LA na Mistrzostwa Gminy Wojnicz. Odbyły się one na stadionie Olimpii przy pięknej pogodzie. 3 drużyny dziewcząt oraz 4 drużyny chłopców rywalizowało w 4 konkurencjach o awans do finałów powiatowych.

Rozpoczęliśmy od biegu na 60m chłopców oraz rzutu piłeczką dziewcząt. Chłopcy pobiegli na przyzwoitym poziomie, niestety dwóch naszych zawodników doznało kontuzje, które miały znaczący wpływ na późniejsze wyniki całej drużyny. Kacper Strojny doznał urazu stawu biodrowego, a Filip Hajduk niefortunnie upadł finiszując na mecie. Dziewczęta rzucały dość daleko i to dobrze wróżyło na początku zawodów. Po serii skoku w dal dziewcząt z Wojnicza było wiadomo, że są faworytami - dalekie skoki całej drużyny zwiastowały wysokie zdobycze punktowe.

Kolejna seria prób do skoki w dal dziewcząt i rzuty chłopców. Dziewczęta przykładały się do każdego skoku, kilku centymetrów do super wyniku zabrakło Justynie Sumarze, która obok Natalii Jakubas nadawały ton drużynie. Świetny występ zapowiadał się czwartoklasistce Natalii Hajdo - świetny skok na 3,20m. Znakomite wieści docierały z rzutni - co chwilę ktoś przekraczał granicę 30m i to oznaczało przełamanie fatum jakie wisiało od lat nad tą konkurencją dla nas.

Trzecia seria prób to biegi dziewcząt i skoki chłopców. Dziewczęta walczyły dzielnie o każdą sekundę. Dobre starty zanotowała jedyna piątoklasistka w naszej drużynie - Weronika Migoń. Chłopcy na skoczni bardzo w kratkę - nie mogli złapać dobrego rytmu przy odbiciu. Jedynie Oskar Zagrodnik od razu wyszedł na lidera. Do niego szybko dołączył jeden z najzdolnieszych czwartoklasistów - Paweł Nadolnik. Kacper Strojny ze względu na kontuzję oddał tylko jeden skok i to ponad 3 metrowy. W końcówce dobre skoki oddali Dawid Przeklasa i Dominik Kabat.

Bieg na 600m dziewcząt i 1000m chłopców to ostatnia konkurencja. Dziewczęta pobiegły nie tracąc dużo punktów do przeciwników - Wojnicz był w piątek poza zasięgiem niestety. Bardzo mądrze pobiegły nasze najmłodsze zawodniczki z 4 klasy Oliwia Mleczko i Natalka Hajdo - równo i z zapasem sił finiszowały na mecie, doświadczenie z biegów halowych nie poszło w las. Chłopcy osłabieni niedyspozycją dwóch zawodników pobiegli bardzo ambitnie - Zagrodnik, Nadolnik zostali liderami.

Czas na podsumowanie wyników.

Dziewczęta zajęły 2 miejsce za Wojniczem i przed Biadolinami. Chłopcy ulegli Wojniczowi i Łoponiowi wyprzedzając Biadoliny. Najlepszym Zawodnikiem indywidualnie został Pitek Jakub z Łoponia [210 pkt]. Najlepszą zawodniczką została Emilia Bochenek z Wojnicza [187 pkt], a druga za nią była Natalia Jakubas z Wielkiej Wsi [177 pkt] - gratulacje!

Protokół zawodów

Galeria

Obie drużyny na podium to bardzo dobry wynik naszych drużyn. Na zawody nie pojechał Konrad Karpiel i Natalia Banaś [infekcje] oraz Oskar Sobarnia - nie podał powodu odmowy wyjazdu na zawody :/

Opiekunem drużyn był Michał Fudala.