Sukces...? TAK!

Można śmiało powiedzieć, że Świąteczne Spotkanie Biegowe w Wielkiej Wsi można uznać za historyczne wydarzenie. Blisko 50 uczestników przyjechało z różnych zakątków Polski, aby zmierzyć się z trasą przygotowaną przez organizatorów. Jeszcze kurz nie opadł, a już otrzymujemy sms i maile z bardzo pochlebnymi recenzjami od zawodników i kibiców

Podsumowując... niecałe 5 miesięcy temu Michał Fudala - tutejszy nauczyciel wf i prezes UKS chcąc zarazić lokalną społeczność swoją pasją do biegania postanowił zorganizować bieg... Układanie trasy to cztery ciężkie treningi na przełomie lutego i marca, których efektem były dystanse 1 mili oraz 10 km. Malownicze pejzaże Wielkiej Wsi na tej trasie były na tyle motywujące i za razem przekonujące, aby Władze Samorządowe Powiatu oraz Gminy przekonać do tego konceptu. Taka impreza w Wielkiej Wsi...? Czy to może się udać? Stało się!

Włodarze Powiatu Tarnowskiego [Starosta Roman Łucarz, Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Smoleń] dostrzegli ogromny potencjał tego miejsca, podobnie jak Burmistrz Wojnicza [Tadeusz Bąk] i otrzymaliśmy zielone światło oraz znaczące wsparcie finansowe, na niespotykaną w tym rejonie skalę.

Takie zaangażowanie organów prowadzących zmobilizowało lokalnych przedsiębiorców do wsparcia tego wydarzenia. W tym miejscu gratulacje składamy:

Firmie Artura Banasia - Folwark Więckowice - za przepyszny posiłek regeneracyjny, Firmie Monterm z Wojnicza - za wsparcie finansowe, Radzie Sołeckiej na czele z Panią Sołtys Anetą Kawą, Wojnickiemu Centrum Medycznemu - za opiekę medyczną oraz wsparcie finansowe, Sklepowi PAW Tadeusza Pawliny - za wyposażenie biura zawodów, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Wojniczu - za współfinansowanie imprezy, Bacówce w Jamnej Pana Zygmunta Adamczyka, Markowi Maliszowi za wsparcie rzeczowe i finansowe, Perle Południa w Rytrze - za zniżkowe pakiety rehabilitacyjne za niepełnosprawnych dzieci i ich rodzin, Pani Ewie Niemiec za ufundowanie nagród rzeczowych, Panu Norbertowi Kieciowi, właścicielowi Księgarni Wojnickiej, za ufundowanie nagród rzeczowych, Pani Magdalenie Malisz - właścicielce Kwiaciarni w Galerii Wojnickiej - za ufundowanie nagród rzeczowych, Małopolskiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Tarnowie za ufundowanie odblasków, Ochotniczej Straży Pożarnej z Wielkiej Wsi - komendantowi Bartłomiejowi Reczkowi - za zabezpieczenie trasy we współpracy z innymi OSP z Gminy Wojnicz, Firmie Exclusive Graw z Tarnowa za trofea sportowe, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Wojniczu za wsparcie projektowe i rzeczowe, Firmie Redruk z Tarnowa za plakaty, Stowarzyszeniu Przyjazna Szkoła za wsparcie w ramach akcji 1% podatku dla UKS, Zespołowi Szkolno Przedszkolnemu za udostępnienie obiektów, Firmie ProTimer z Łodzi za konkurencyjne ceny obsługi biegu.

Listy klasyfikacyjne dostępne za stronach:

10 km bieg

10 km NW