III Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

III Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego odbył się 10 grudnia w Wielkiej Wsi. Rekordowa frekwencja potwierdza olbrzymie zainteresowanie tej popularnej, rekreacyjnej dyscypliny w sezonie zimowym. Organizowane przez nas Turnieje cieszą się co raz większym zainteresowaniem co sprawia nam wiele radości i utwierdza w potrzebie ich organizowania, ale 98 zawodników kompletnie nas zaskoczyło J

Prawdopodobnie był to jeden z największych Turniejów w Małopolsce. Uczestnicy rywalizowali w 6 kategoriach: dziewczęta SP, chłopcy SP, dziewczęta GIM, chłopcy GIM, OPEN amator, OPEN zawodowiec. Wszyscy zawodnicy, którzy na sezon 2016/2017 mają licencje klubowe musieli wystartować w kategorii dla zawodowców, taki podział pozwolił na bardzo wyrównaną walkę w każdej klasyfikacji.

Najliczniejsza kategoria do chłopcy SP, 33 zawodników z kilkunastu miejscowości. Graliśmy do dwóch wygranych setów i do dwóch porażek w turnieju. Czołowe miejsca zajęli: 4 – Stolarza Antoni, 3 – Stolarz Mateusz, 2 – Mleczko Mateusz, 1 – Nieć Kacper.

Nareszcie doczekaliśmy dwucyfrowej liczby dziewczynek. 10 z nich wystartowało w eliminacjach dziewczynki SP. Czołowe miejsca zajęły: 4 – Hajdo Natalia, 3 – Mleczko Oliwia, 2 – Olszańska Patrycja, 1 – Brzęk Patrycja.

Nieoczekiwanie na turniej nie zgłosiły się nasze czołowe w powiecie zawodniczki z Wielkiej Wsi i tylko dwie stanęły do rywalizacji w kategorii dziewczyny GIM. Magdalena Ludwa z Wojnicza uległa 1-3 reprezentantce z Porąbki Iwkowskiej – Magdalenie Brzęk.

Chłopców z gimnazjum było już kilkunastu i poziom był bardzo wyrównany. Czołowe miejsca zajęli: 4 – Strojny Kacper, 3 – Winkler Adrian, 2 – Sumara Dawid, 1 – Pęczek Mateusz.

Prawdziwa tenisowa wojna toczyła się w kategorii OPEN AMATOR. Obrońca tytułu mistrzowskiego z tamtego sezonu miał mocno pod górkę. Końcowa klasyfikacja czołowych zawodników: 4 – Mucha Patryk, 3 – Maduzia Leszek, 2 – Winkler Paweł, 1 – Nosek Artur.

Kryterium licencyjne podczas zapisów sprawiło, że w kategorii zawodowców padł rekord. 26 zawodników i zawodniczek rywalizowało na bardzo wysokim poziomie, rzec można – ligowym. Mecze w ostatniej fazie obfitowały w efektowne wymiany i rozstrzygnięcia na przewagi. Miejsca nagradzane indywidualnie: 4 – Jasielski Marek, 3 – Szczepański Dominik, 2 – Bardon Piotr, 1 – Skrzypek Grzegorz.

Był to pierwszy z trzech turniejów rozgrywany w ramach GRAN PRIX w TENISIE STOŁOWYM
o PUCHAR BURMISTRZA WOJNICZA. Dziękujemy właścicielowi pizzerii Essencia za wsparcie imprezy oraz Pani Radnej z Wielkiej Wsi – Izabeli Zwoleń za ufundowanie kilku nagród rzeczowych.

Zapraszamy w styczniu na kolejną edycję Grand Prix. Charytatywny Dwudniowy Turniej odbędzie się na raty. W Grabnie rywalizować będą dzieci i młodzież, natomiast amatorzy i zawodowcy w Wielkiej Wsi. Zamiast wpisowego zbierać będziemy darowizny na rzecz rehabilitacji osób niepełnosprawnych – zapraszamy!