II Charytatywny Turniej Tenisa Stołowego

Regulamin Charytatywnego Turnieju Tenisa Stołowego – 16-17 stycznia 2016r. - Wielka Wieś / Grabno

1. Cele
  1. Rozpowszechnianie aktywnego spędzania wolnego czasu
  2. Propagowanie tenisa stołowego jako dyscypliny sportowej na całe życie dla każdego
  3. Integracja społeczności lokalnej i pomoc osobom niepełnosprawnym
  4. Promowanie zdrowego żywienia wśród dzieci i młodzieży
  1. Organizator, sponsorzy i patroni
  1. Uczniowski Klub Sportowy w Wielkiej Wsi
  2. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wielkiej Wsi
  3. Burmistrz Wojnicza
  4. Starostwo Powiatowe w Tarnowie
  5. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wojniczu
  1. Miejsce i data
  1. 16 stycznia 2016, godz. 10:00 – Niepubliczny Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Grabnie
    - kategoria dziewczęta SP, chłopcy SP, dziewczęta GIM, chłopcy GIM
  2. 17 stycznia 2016 - Sala sportowa Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, Wielka Wieś 210,
    - kategoria OPEN Amator, OPEN Zawodnicy
  1. System rozgrywek
  1. Do turnieju mogą przystąpić amatorzy bez licencji oraz zawodnicy z licencjami, ale w osobnej kategorii
  2. Warunkiem dopuszczenia zawodnika niepełnoletniego do gry jest posiadanie przez niego pisemnej zgody opiekuna/rodzica na udział w zawodach i braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w rywalizacji.
  3. Każdy zawodnik powinien mieć przy sobie dokument potwierdzający jego tożsamość.
  4. Każdy zawodnik musi dokonać oficjalnego zgłoszenia do zawodów drogą mailową lub w dniu zawodów
    w Biurze Zawodów do godz. 9:45 podając odpowiednią dla siebie kategorię.
  5. Zawodnicy w kategoriach SP i GIM biorą udział w turnieju bez wpisowego. Zawodnicy w kategorii OPEN wnoszą opłatę w wysokości 5,00zł.
  6. Przed rozgrywkami w każdej kategorii zawodnicy losują numery startowe w celu rozstawienia drabinki turniejowej.
  7. Organizator zapewnia min. 4 stoły, stoliki sędziowskie, piłeczki oraz numeratory. Istnieje możliwość wypożyczenia rakiety. Obowiązuje strój sportowy oraz obuwie zamienne o niebrudzących podeszwach.
  8. Zawodnicy rywalizują systemem do dwóch przegranych meczy lub „każdy z każdym” – w zależności od liczby zawodników w kategorii.
  9. Mecz rozstrzygamy po dwóch lub trzech wygranych setach, każdy set do 11 punktów lub do przewagi dwóch punktów, serwis naprzemienny co dwa punkty, w grze na przewagi co jeden serwis.
  10. Zawodnik wygrywający swój mecz ma obowiązek zgłosić szczegółowy wynik do Biura Zawodów.
  11. Zawodnicy podzieleni są na 6 kategorii:
    - szkoła podstawowa – chłopcy
    - szkoła podstawowa – dziewczęta
    - gimnazjum – chłopcy
    - gimnazjum – dziewczęta
    - OPEN – AMATOR [razem kobiety i mężczyźni – bez licencji]
    - OPEN – ZAWODNIK [razem kobiety i mężczyźni – z licencjami]
  1. Nagrody
  1. Za miejsca od 1-3 w każdej kategorii zawodnicy otrzymają statuetki/puchary
  2. Za miejsca 1-10 zawodnicy otrzymają dyplomy, 1-5 nagrody rzeczowe.
  3. Wśród wszystkich zawodników rozlosujemy nagrody rzeczowe na zakończenie rozgrywek każdej kategorii
  4. Każdy zawodnik w kategoriach SP i GIM otrzyma talon na poczęstunek na stanowisku zdrowego żywienia
  1. Postanowienia końcowe
  1. Zawodnik dokonujący zapisu do Turnieju wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz na wykorzystanie wizerunku związanych z Turniejem.
  2. Organizator Turnieju nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatni przez zawodników, nie mniej jednak zabezpieczy służby informacyjno – porządkowe czuwające na bezpieczeństwem zawodników.
  3. Organizator nie ubezpiecza zawodników.
  4. Organizator zapewnia apteczkę i środki pierwszej pomocy.
  5. Ostateczna interpretacja postanowień Regulaminu oraz rozstrzyganie w kwestiach tutaj nie ujętych należy do organizatora turnieju, czyli UKS Wielka Wieś.